Nabízíme

Možná patříte k těm vzácným lidem, kteří věří, že krást se nemá, a když nějaký pokus o korupci zaznamenali, nechtějí o něm mlčet. Za kým ale jít? Máme pro Vás řešení: Institut pro udržitelný rozvoj (IPUR) je připraven Vám pomoci.

Boj s korupcí

Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Boj proti ní často závisí na prvním odvážném kroku těch, kteří se s korupcí setkali, ale bohužel šance na vyřešení korupčních případů nezřídka končí právě v tomto momentě. Tedy tak, že onen první krok není učiněn.
Verejnost1-1024x685

Protikorupční činnost

Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy a nevíte, kam se v podobném případě obrátit nebo nemáte důvěru v oficiální místa, jsme tu pro vás. Protikorupční činností se zabýváme déle než 15 let a máme zkušený tým lidí, kteří vědí, jak vám pomoci. Je jasné, že vše musí proběhnout diskrétně, aby vás odvaha zbytečně neohrozila. Pro první kontakt můžete zvolit e-mail info@ipur.cz a detaily probrat až na osobní schůzce.

  • Pomůžeme Vám zorientovat se v problému, zda se jedná o korupci, zda je případ vhodné nahlásit a kam.
  • Zajistíme Vám informační i právní pomoc.
  • Pomůžeme Vám sehnat zbylé a potřebné informace k případu.
  • Zajistíme bezpečnou anonymitu vás i vašich blízkých.
  • Pomůžeme Vám v komunikaci s veřejnou správou, například při snaze domoci se dat a informací.
  • Vaše podněty zanalyzujeme a zpracujeme. Budeme vás o všem informovat.
  • Můžeme váš problém medializovat. Postaráme se o to, aby nezapadl.
Verejnost2-1024x829

Chcete se seznámit s principy udržitelnosti?

Šíříme osvětu ve snaze o snižování množství odpadů, udržitelnější způsoby života a zavádění principů zero waste.

Jestli se chcete dozvědět víc o udržitelnosti, rádi pro vás připravíme přednášku nebo praktický workshop na vybrané téma.