Protikorupční aktivity

O korupci mluví každý. Nejvíc tedy politici. A každý s ní bojuje. Jenže jak ukazuje česká (a liberecká zvlášť) zkušenost, je to většinou boj virtuální, často dokonce falešný. Naše organizace se boji proti korupci věnuje již od roku 2005, kdy jsme s ním začínali v rámci tehdejší Společnosti přátel přírody. Jsme jediná regionální organizace v České republice, která se tomuto tématu věnuje dlouhodobě, systematicky a profesionálně. 

Boj s korupcí

A co že vlastně všechno děláme? Není toho málo. Hlídáme veřejné zakázky, pracujeme na kauzách (například na všechny aktuální největší korupční aféry regionu jsme upozornili my), snažíme se pomoci lidem, kteří se s korupčním chováním setkali, a provozujeme web nasliberec.cz, který se (nejen) těmto tématům věnuje dopodrobna.

Monitoring veřejných zakázek

Není to lehké – přes všechny politické proklamace, se boj s korupcí v ČR nenosí a sehnat na něj prostředky je velice obtížné. Přesto to nevzdáváme. V současnosti tvoří náš tým pět lidí, kteří monitorují zejména velké stavební, dopravní, ale i jiné zakázky na úrovni našeho regionu, a děláme spoustu další práce. Třeba pomáháme lidem, kteří se s korupčním jednáním setkají a mají vůli jej řešit, jen třeba sami moc neví jak.

Pokud byste se chtěli zapojit nebo máte nějaké podněty, jsme tu pro Vás. Věříme totiž, že veřejné finance mají sloužit skutečně veřejnosti, a ne jen úzké skupině lidí, kteří si je snaží zprivatizovat.

redakce@nasliberec.cz
773464373