Obalová výzva má pro vás novou soutěž i kvíz!

Obalová výzva pokračuje a my jsme pro vás připravili novou soutěž o inspirativní knihy i zajímavý online kvíz.

V kampani vyzýváme výrobce, aby nepoužívali nadměrné obaly. Velké obaly klamou spotřebitele a zbytečně zatěžují životní prostředí.

Obalový kvíz

Tušíte, kolik tun obalů se v Česku vyprodukuje, kolik toho vytřídíme a jak malá část se u nás skutečně zrecykluje? Odpovědi na tyhle i další otázky najdete v kvízu, některé vás možná překvapí…

 

Jako spotřebitelé můžete ovlivnit množství odpadů z obalů, třeba i tím, že se do Obalové výzvy zapojíte.

Zapojte se a vyhrajte!

Díky vašim fotkám výrobků s nesmyslnými nebo zbytečně velkými obaly získáváme cenné podněty, které budeme předávat výrobcům a prodejcům se žádostí o změnu.

Před letními prázdninami spouštíme novou soutěž o inspirativní knihy, které rozdělíme mezi 3 nejaktivnější spotřebitele a spotřebitelky, kteří nám zašlou nejvíce opodstatněných podnětů.

Soutěž potrvá do konce září, následně uveřejníme jména tří výherců či výherkyň.

Těšte se na inspirativní knihy

 

 

 

 

Výherce odměníme knihami od nakladatelství Kazda, které přinášejí praktické návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život, které původně vznikaly jako příspěvky portálu berlínského Smarticular.net.

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii

Kniha představuje 137 zdravějších alternativ ke kupovaným výrobkům, s nimiž ušetříte peníze i životní prostředí. Funguje to, máme vyzkoušeno!

Zkuste to doma sami – kuchyně

Tato kniha nabízí více než 300 návodů a 33 receptů na přípravu chutných jídel z čerstvých a zdravých surovin namísto hotových výrobků či polotovarů.

Zkuste to doma sami – péče o tělo a vlasy

Další z knih přináší 137 receptů na přírodní kosmetiku, s nimiž budete šetřit přírodu i svou peněženku.

Smarticular.net – Od roku 2014 zveřejňuje tento berlínský portál návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život. Namísto pouhého poukazování na problémy, představuje denně nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž může být život o něco jednodušší a ekologičtější. Návody a různá řešení se neustále vyvíjejí i díky nesčetným věrným příznivcům, kteří je sami zkoušejí a přinášejí své vlastní zkušenosti.

 


Projekt Obalová výzva je realizován s finanční podporou Ministerstva životního prostředí, hlavního města Prahy a Libereckého kraje. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP, hlavního města Prahy a Libereckého kraje.

Facebook
Email
Twitter
Pinterest

Tato stránka používá soubory cookies, pokračováním vyjadřujete souhlas.