Video: kolik „vzduchu“ kupujeme s pracím práškem?!?

Natočili jsme video, abychom vám představili Obalovou výzvu a názorně ukázali, v čem je problém nadměrných obalů. Vypravili jsme se na nákup pracího prášku, které mívají zpravidla v krabicích dost volného prostoru. I tak nás překvapilo, kolik „vzduchu“ jsme si v rodinném balení Persilu přinesli, že jsme se ani nezmohli na slovo…

Poloprázdné krabice pracích prášků dobře ukazují problém, na který chceme upozornit: nejen že klamou spotřebitele, ale hlavně zbytečně zatěžují životní prostředí. Zátěž představují už samotné obaly, resp. jejich výroba a likvidace. K této zátěži se přidávají ještě další negativní dopady, zejména z přepravy…Když kamiony kromě výrobku převážejí v krabicích skoro stejný objem vzduchu, musejí jezdit o to častěji. V důsledku toho více zatěžují dopravní infrastrukturu, ohrožují naši bezpečnost a do vzduchu uvolňují více škodlivých emisí, včetně CO2, který prohlubuje globální oteplování.

Také vám vadí nadměrné obaly a zátěž, kterou způsobují? Připojte se k naší Obalové výzvě! Pomozte nám zmapovat zbytečně zabalené výrobky – vyfoťte je a jejich fotku pošlete do naší galerie. S vašimi podněty oslovíme výrobce a prodejce a budeme od nich požadovat, aby začali své výrobky balit do obalů odpovídající velikosti, tak jak jim to ukládá zákon o obalech.

Do konce prázdnin PRODLUŽUJEME SOUTĚŽ o 3 knížky o udržitelném životním stylu od nakladatelství Kazda.

Facebook
Email
Twitter
Pinterest

Tato stránka používá soubory cookies, pokračováním vyjadřujete souhlas.