Zkuste 2. kvíz a soutěžte do konce září

máme pro Vás pár aktualit z Obalové výzvy! 

V uplynulých týdnech jsme oslovili vybrané výrobce léčivých a výživových přípravků, na jejichž nadměrné obaly jste nás upozornili. 

Dobrá zpráva je, že výrobci svoje obaly řeší. Hledají ale spíše materiálové alternativy a velikost obalů mají do určité míry za danou (o důvodech více v kvízu 👇). My si ale myslíme, že většinu obalů by bylo možné využít efektivněji, o čemž se snažíme výrobce přesvědčit.

Obalový kvíz

Připravili jsme pro Vás také 2. online kvíz, díky kterému se můžete dozvědět další zajímavé informace o odpadech z obalů a o tom, jak jejich vzniku předcházet…

Chci zkusit kvíz

Zapojte se a vyhrajte, soutěžíme už jen do konce září!

Jako spotřebitelé můžete ovlivnit množství odpadů z obalů, třeba i tím, že se do Obalové výzvy zapojíte.

Díky vašim fotkám výrobků s nesmyslnými nebo zbytečně velkými obaly získáváme cenné podněty, které předáváme výrobcům a prodejcům se žádostí o změnu.

Už jen do konce září trvá soutěž o inspirativní knihy – ty rozdělíme mezi 3 nejaktivnější spotřebitele a spotřebitelky, kteří nám zašlou nejvíce podnětů. Zatím mezi našimi přispěvateli nemáme žádného rekordmana či rekordmanku – každý, kdo se zapojí, má šanci na výhru :)!

Těšte se na inspirativní knihy

Výherce odměníme knihami od nakladatelství Kazda s praktickými návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život, které původně vznikaly jako příspěvky portálu berlínského Smarticular.net.

Pět domácích prostředků nahradí celou drogerii

Kniha představuje 137 zdravějších alternativ ke kupovaným výrobkům, s nimiž ušetříte peníze i životní prostředí. Funguje to, máme vyzkoušeno!

Zkuste to doma sami – kuchyně

Tato kniha nabízí více než 300 návodů a 33 receptů na přípravu chutných jídel z čerstvých a zdravých surovin namísto hotových výrobků či polotovarů.

Zkuste to doma sami – péče o tělo a vlasy

Další z knih přináší 137 receptů na přírodní kosmetiku, s nimiž budete šetřit přírodu i svou peněženku.

Smarticular.net – Od roku 2014 zveřejňuje tento berlínský portál návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život. Namísto pouhého poukazování na problémy, představuje denně nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž může být život o něco jednodušší a ekologičtější. Návody a různá řešení se neustále vyvíjejí i díky nesčetným věrným příznivcům, kteří je sami zkoušejí a přinášejí své vlastní zkušenosti.


Projekt Obalová výzva je realizován s finanční podporou Ministerstva životního prostředí, hlavního města Prahy a Libereckého kraje. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP, hlavního města Prahy a Libereckého kraje.

Facebook
Email
Twitter
Pinterest

Tato stránka používá soubory cookies, pokračováním vyjadřujete souhlas.