Změřili jsme to: krabice Persilu by šla zmenšit o 37 %!

Ve videu Obalové výzvy jsme v rámci testovacího nákupu natočili poloprázdnou krabici pracího prášku Persil Family Pack. V tu chvíli jsme měli pro změření množství vzduchu v krabici po ruce jenom vařečku…

Samozřejmě víme, že s vařečkou se seriózní měření dělat nedá, proto jsme krabici přeměřili ještě jednou a to pořádně 🙂 …A spočítali jsme, že by se do krabice Persil Family Pack vešly bez problémů ještě další 4️⃣ kg prášku! To už by ale celková hmotnost převyšovala 10,5 kg… Při zachování stávající hmotnosti prášku by bylo možné ✅ zmenšit krabici minimálně o 3️⃣7️⃣ %!

Úspory, které by bylo možné u tohoto výrobku realizovat, se přitom nevztahují pouze k obalovému materiálu v podobě kartonové krabice. Pokud by výrobce zmenšil krabici, vešlo by se do jeho skladů a kamionů více samotného pracího prášku. Kdyby výrobci podobným způsobem racionalizovali balení všech svých produktů, nemuseli by zastavovat volnou krajinu tolika skladovými halami a po silnicích by jezdilo méně kamionů. Přírodě i nám lidem by se díky tomu velmi ulevilo.

Připojte se k naší kampani Obalová výzva a pomozte nám přesvědčit výrobce a prodejce, aby konečně přestali používat trik s nadměrnými obaly pro zvýšení svých prodejů, a začali snižovat dopady své obchodní činnosti na životní prostředí! Momentálně připravujeme podklady pro jednání nejen s výrobcem pracího prášku Persil společností Henkel, ale i s dalšími výrobci a prodejci. Problém nadměrných obalů se totiž zdaleka netýká jen pracích prášků. To ostatně dokládají i vaše „úlovky“, které nám do Obalové výzvy zasíláte, děkujeme za podporu!

Facebook
Email
Twitter
Pinterest

Tato stránka používá soubory cookies, pokračováním vyjadřujete souhlas.