24 organizací, které se dlouhodobě starají o stovky přírodních lokalit v ČR, s cílem chránit a podporovat jejich biodiverzitu, se spojilo, aby vyzvaly ministryni životního prostředí Annu Hubáčkovou a ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny Františka Pelce k zahájení jednání o úpravě podmínek práce, které vnímají jako dlouhodobě neudržitelné.

Ve společném dopise jsme upozornili na několik důležitých skutečností:

Ministryni Hubáčkovou a ředitele Pelce jsme požádali o zahájení jednání, na kterém bychom mohli detailněji přiblížit aktuální situaci a představit naše návrhy řešení (např. úpravy ceníků nákladů obvyklých opatření, úpravy grantových schémat na SFŽP, změna přístupu  k zadávání veřejných zakázek, aj.). Domníváme se totiž, že změna systému financování nemusí nutně znamenat větší výdaje státního rozpočtu, jde spíše o jejich strukturu.

Pod společný dopis se podepsalo celkem 24 organizací:

Čmelák – Společnost přátel přírody z.s., Sdružení krajina, ZO ČSOP Jaro Jaroměř

a dále v abecedním pořádku:
Calla – Sdružení pro záchranu prostředí, z.s., ČSOP Arion, ČSOP Hradec Králové, ČSOP Klenice Mladá Boleslav, ČSOP Morava, ČSOP Ochránce – Kozmické ptačí louky, ČSOP Severní Čechy, ČSOP Třeboň, Ekovysočina, sociální podnik, Mokřady, z.s., Ochrana fauny ČR, Rezekvítek, z.s., Říční krajina z.s., Sagittaria z.s., Servis pro krajinu, sociální podnik, ZO ČSOP Armillaria, ZO ČSOP Cieszynianka, ZO ČSOP Ekologická servisní organizace, ZO ČSOP Kosenka, ZO ČSOP Levrekův ostrov, ZO ČSOP SEV Mravenec – Pelhřimov

IPUR – Institut pro udržitelný rozvoj se podílel na koordinaci aktivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..