Požádali jsme Henkel ČR, aby nepoužívali nadměrné obaly

Na základě našeho měření obalu pracího prášku Persil jsme včera odeslali podnět společnosti Henkel ČR se žádostí, aby přestala balit své produkty do nadměrných obalů.

Henkel si v oblasti udržitelnosti klade ambiciózní cíle (citujeme z webových stránek společnosti): „Chceme přinášet větší hodnotu našim zákazníkům, spotřebitelům, společnosti a komunitám, ve kterých působíme, ale současně snižovat naší ekologickou stopu. Toto je myšlenka, která je srdcem naší strategie udržitelnosti a ambiciózních cílů v rámci ní“. Proto věříme, že se bude, jakožto společensky odpovědná firma, naším podnětem zabývat. Zmenšení obalů by mělo být samozřejmým krokem na cestě k udržitelnosti.

Pro srovnání, jak lze inovativně přistupovat k výrobě pracích prostředku a k redukci obalových materiálů: Zaznamenali jsme jeden velice zajímavý příklad dobré praxe z Kanady, prací prostředek Tru Earth, jehož 1 dávka je zkoncentrovaná do tenkého pásku, který se v pračce zcela rozpustí. Výrobce uvádí, že jeho velmi nízká hmotnost snižuje rozsah přepravy, spotřebu paliv a související emise skleníkových plynů o 94 % ve srovnání s běžnými pracími prášky a gely!

Facebook
Email
Twitter
Pinterest

Tato stránka používá soubory cookies, pokračováním vyjadřujete souhlas.